Sulistrowiczanie! Była niezła zabawa 🥳 💃🕺🏻🍹🥂🍻🥧🥗🍨
 
W sobotę, 26 listopada 2022 r., w świetlicy wiejskiej w Sulistrowicach, o godzinie 19.00 rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa. Wstęp na imprezę był bezpłatny.
Organizatorem wydarzenia była Sołtyska ze wsparciem KGW w Sulistrowicach i Stowarzyszeniem Sulistrowice. Nasi wspaniali mieszkańcy fantastycznie przygotowali świetlicę na balety 💃🕺🏻
Oprócz tego Panowie skręcili regał do składzika w łazience, ławkę ogrodową i zainstalowali sprzęt muzyczny 🥰 Sołtyska zapewniła muzykę, napoje i sprzęt, a uczestnicy przynieśli ciasto, przekąski, sałatki. Na stole pojawiła się gorąca zupa gulaszowa i kwaśnica.
Biesiadnicy przybyli w wytwornych strojach wieczorowych. Uzupełnieniem kreacji były meloniki i cylindry, które zostały ułożone na fotelach. Na ten magiczny wieczór były przygotowane liczne wróżby andrzejkowe.
 
Gwiazdą wieczoru był Witold Vargas, współautor serii LEGENDARZ, w tym Bestiariusza Słowiańskiego, muzyk, pasjonat legend, mitów i podań ludowych oraz opowiadacz.
Dowiedzieliśmy się, jakie istoty nadprzyrodzone towarzyszyły życiu codziennemu naszych przodków, o tym, czy Góra Ślęża jest tylko górą oraz daliśmy się porwać przez nurt przygód, dziejów i przypadków tego wszystkiego, co nas otacza, ma oczy i kończyny, a człowiekiem nazwać nie sposób.

Po spotkaniu była możliwość na podpisywanie książek oraz na ewentualny ich zakup. Autor miał ze sobą kilka egzemplarzy Bestiariusza Słowiańskiego, Bestiariusza – zwierzęta, Bestiariusza japońskiego, Księgi duchów, Opowieści apokryficznych i o kowalach i czarodziejach.

Witold Vargas urodził się w Andach w rodzinie polsko-boliwijskiej. Wychował się w realizmie magicznym, a po przyjeździe do polski uparł się by przyczynić się do odbudowy magicznego świata słowiańskiej fantastyki ludowej. Wiele lat grał w zespole Varsovia Manta, pracował w reklamie jako grafik i do dziś współpracuje z grupami opowiadaczy, udzielając się na festiwalach, warsztatach i wykładach; głównie na temat dawnych wierzeń i podań słowiańskich.