Dożynki już za nami. Naszą wieś reprezentowali w poczcie sztandarowym: pani Ewa Jankowiak, pani Anna Fedyk, pan Adam Madejski i ja – Sołtyska. Chleb dożynkowy udekorowała pani Zosia Kożuszkowa. Do kościoła zanieśliśmy naszą sulistrowicką flagę, która została poświęcona razem innymi flagami szkół i jednostek organizacyjnych gminy. Na stadionie nasza ekipa przygotowała 3-modułowe stoisko reprezentujące Sulistrowice. Koło Gospodyń Wiejskich oferowało jesienne stroiki, woreczki lawendowe, malowane kamienie, przetwory domowe, ziołową lemoniadę i chleb ze smalcem. Obok wystawiały swoje wyroby kosmetyczne i koszulki ślężańskie panie Zielarki. W trzecim module odbywały się dla dzieci warsztaty malowania kamieni. Dzieci mogły wygodnie usiąść na eko-mebelkach zbudowanych z trwałego kartonu, które oferuje w sprzedaży nasz mieszkaniec Grzegorz Mieczkowski.

O godzinie 17.00 odbyło się uroczyste rozdanie nagród przyznanych w zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie Sulistrowice konkursie na najpiękniejszy ogród, pod hasłem: „zamieniamy trawniki na warzywniki”. Z naszej wsi w konkursie wystartowało aż 4 właścicieli ogrodów. Z radością chciałabym ogłosić, że w wyniku głosowania 4-osobowego jury konkursowego, II miejsce otrzymała nasza mieszkanka, pani Zofia Kożuszek. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, książki o ekologicznym prowadzeniu ogrodu oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.  Zapraszam do zobaczenia galerii zdjęć z dożynek oraz reportażu z wizytacji ogrodów zgłoszonych do konkursu. AK