Niesamowity i wyjątkowy festyn dla dzieci już za nami.

Trzy Sołtyski Południa Gminy, (Sulistrowice-Sulistrowiczki-Przemiłów) Alicja Krupa + Marcela Hryniak-Bereżnicka + Joanna Palonka-Korol, zgromadziły swoje najlepsze zasoby i zrobiły fantastyczną imprezę z okazji Dnia Dziecka … festyn jakiego dotąd nie było! Na boisku, przy muszli koncertowej w Sulistrowicach bawiła się więcej niż setka dzieci! Było radośnie i kolorowo. Nawet nadciągające chmury deszczowe nie były w stanie zatrzymać bezgranicznej zabawy zarówno dzieci, jak i rodziców.

Bardzo trudny czas ograniczeń podczas pandemii spowodował olbrzymie zapotrzebowanie na wspólne spotkania i zabawę. Postanowiliśmy zorganizować imprezę wspierającą integrację społeczną. Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już w lutym br. Ogrom wykonanej pracy na rzecz zabawy dał spektakularny efekt. Emocje sięgały zenitu!
Na milusińskich czekało ponad 20 atrakcji: dmuchańce, laser tag, segway, strzelanie z łuku, przejażdżki autami terenowymi, quadem i zabytkowym motocyklem junakiem, tor z przeszkodami i wspaniałymi nagrodami, przeciąganie liny, malowanie buziek, zaplatanie kolorowych warkoczyków, laboratorium glutów, balonowe zwierzaki, puszczanie baniek, zabawy z chustą dla maluchów, foodtruck z lodami i goframi, góra słodyczy, ciast, owoców i napojów, kolorowa wata cukrowa i popcorn, gra w bule, zagroda owieczek, ognisko palone od góry z kiełbaskami i wege przekąskami. Cały czas przygrywały dziecięce przeboje. Podczas imprezy wystąpiła utalentowana gimnastyczka artystyczna Wiki Sawicka, która dała pokaz swoich możliwości akrobatycznych. Niewątpliwą atrakcją były wielkopostaciowe, bajkowe krasnoludy, które zaczepiały uczestników. Olbrzymim wsparciem okazała się 16-osobowa drużyna harcerek z III Wrocławskiej Wodnej Drużyny „Kosodrzewina” im. Poznańskich Żab. Dziewczęta wydawały smakołyki i bawiły nasze pociechy. Pieszczochem festynu został Pimpek – malutki baranek, który nie odstępował swojego Pana na krok.

Festyn został sfinansowany z dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka – pana Mirosława Jarosza, które otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Sulistrowicach oraz środków własnych trzech sołectw.

Ogromne podziękowania dla rzeszy mieszkańców trzech sołectw, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obsługę atrakcji, urządzenie terenu pod imprezę i jego uprzątnięcie. Nagrodą są przepełnione radością buźki wszystkich naszych dzieci.

Widać, co można, kiedy jest siła w narodzie!!!!

Zapraszam do galerii zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.