Niech ta ziemia blaskiem świeci, nie zostawiaj tutaj śmieci!

Pod tym hasłem nasi wspaniali mieszkańcy ochoczo zabrali się za pozbieranie śmieci, porzuconych w rowach i na ulicach naszych uroczych Sulistrowic. W słoneczną sobotę – 30 marca 2019 r. w akcji wzięło około 30 osób, w tym dwóch najmłodszych 5-latków: Edmund i Kacperek. Sprzątaniem objęliśmy całą wieś: od przełęczy sulistrowickiej, poprzez wąwóz przy ulicy Lipcowej, aż po zalew i ulicę Jeżynową. Nazbieraliśmy 40 wielkich worów śmieci! To smutne, że w porównaniu z ostatnim sprzątaniem wzrosła liczba worków wypełnionych odpadami…
Do akcji wiosennego sprzątania przyłączyli się również mieszkańcy Przemiłowa, z panią sołtys na czele.

Uczulam wszystkich mieszkańców, którym zależy na życiu w zadbanym miejscu, o zwracanie uwagi każdemu, kto nam robi taki śmietnik. Obok muszli koncertowej ustawione zostały niebieskie, wymalowane w kwiaty beczki, pełniące rolę koszy na śmieci. Docelowo będą zamocowane w newralgicznych punktach wsi.

Wieczorem, w podziękowaniu za trudy porządkowania wsi odbyło się spotkanie przy ognisku. Było ciasto, pieczona na ognisku kiełbasa i smaczne przystawki. Impreza wiosennego sprzątania udała się, za co bardzo dziękuję 🙂 Alicja Krupa, sołtys Sulistrowic.