W niedzielę – 9 grudnia 2018 roku, w Świetlicy odbył pierwszy Sulistrowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. W przytulnej atmosferze świątecznych zapachów i kolęd, płynących z głośników, można było nie tylko kupić świąteczne wiktuały, ale przede wszystkim porozmawiać sobie o życiu i pożartować z okoliczności przyrody. W ofercie nasi niesamowici mieszkańcy przygotowali coś do podziwiania i coś do zasmakowania.

Na pierwszym stoisku można było kupić niezwykłe ozdoby choinkowe i stroiki przygotowane przez panią Zosię K. Pani Zosia zaprezentowała tak duży asortyment, że potrzebowała do ekspozycji całego stołu do ping ponga 😉

Na kolejnym stoisku pani Asia N. z dziećmi oferowała smaczne pierniczki. Ciasteczka były dekorowane lukrem na oczach przybyłych gości.

Kolejne, wystawne stoisko należało do pań zielarek: Irenki B. i Kasi J. Panie przygotowały bogatą ofertę rewelacyjnych kosmetyków z naturalnych składników, herbatki ziołowe i mieszanki z ziół na różne dolegliwości.

Następne stoisko należało do pani Alice P. Nasza mieszkanka zaprezentowała własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne w bajecznych kolorach oraz przygotowała loterię fantową za symboliczną złotówkę. Można było wygrać oprócz cukierków naprawdę wartościowe fanty, np. piłkę do siatkówki.

Zaraz obok swoje stoisko miała nasza Pani Sołtys, Bogusia. Do kupienia były dżemy dyniowo-pomarańczowe, domowe nalewki w wielu smakach, suszone owoce, orzechy z własnego ogrodu oraz bukiety z jemioły.

Do dyspozycji gości był pyszny grzaniec, który szczególnie upodobali sobie nasi panowie. Jak na pierwszą edycję jarmarku frekwencja całkiem dopisała. Świetlicę odwiedziło około 60 osób.

W przyszłym roku dopracujemy jeszcze oprawę świąteczną i zwiększymy ofertę na stoiskach. Gorąco liczymy na większy udział i zaangażowanie Sulistrowiczan. Będzie bajkowo, kolorowo! 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, w zdrowiu i serdeczności!