Jak zwykle co roku, w ostatni piątek 5.maja 23′ został udekorowany kompozycją kwiatową nasz most nad Potokiem Sulistrowickim. Kwiaty posadziły mieszkanki wsi z prywatnych środków i własnej uprawy. W donicach zasadzono w jednej kieszeni: pelargonie i koleusy, a w drugiej były zakorzenione paprocie.
NIESTETY, NOWA OBSADA KWIATOWA CIESZYŁA NAS TYLKO 3 DNI, BO RANO W PONIEDZIAŁEK ZNIKŁY WSZYSTKIE TRZY DONICE!!! BYŁY PRZYTWIERDZONE TRWALE DO PORĘCZY TRYTKAMI, OZNAKOWANE W PEWNYCH MIEJSCACH I OPISANE, ŻE NALEŻĄ DO SULISTROWIC. Jednak to złodziejowi nie przeszkadzało!!!!

4 lata ukwiecony most cieszył mieszkańców i gości wjeżdżających do naszej wsi. I znalazł się ktoś, kto zniszczył naszą pracę i radość. Wzywam wszystkich czytających tego posta, żeby namierzyć parszywca, niech odstawi na swoje miejsce obsadzone donice! Wszędzie zostaną rozpoznane!

Poniżej załączam zdjęcia donic z kwiatami, zaraz po posadzeniu. Jeśli ktoś je rozpoznaje, to proszę o kontakt na adres sulistrowice@sobotka.pl lub pod nr telefonu 690 520 295