Zrobiliśmy to!

W niedzielę 8 marca 2020 r. o godzinie 8.30 zainicjowaliśmy kolejną atrakcję w Sulistrowicach. Ośmiu śmiałków z Sulistrowic (Urszula, Alicja, Jacek, Joanna, Matthias, Julian, Alenka, Piotr), w asyście silnej grupy Morsów z Kątów Wrocławskich,  zanurzyło się w Zalewie Sulistrowickim. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 50 osób, zarówno Morsów, jak i zaciekawionych tzw. Apaczy… Wejście do lodowatej wody było poprzedzone instruktażem profesjonalnych Morsów, przebieżką do lasu i rozciąganiem. Zanurzeniu całej ekipy towarzyszyła niesamowita euforia! Po wyjściu z wody czekała gorąca herbata, kiełbaski do upieczenia na ognisku i ciasto.

Naszym gościom tak bardzo się u nas spodobało, że planujemy cykliczne morsowanie!

Serdecznie dziękujemy Urszuli Wiśniewskiej, która zainicjowała i zorganizowała całe wydarzenie oraz Morsom z Zalewu Mietkowskiego za wprowadzenie do morsowania i wspólne  przeżycie niezapomnianych wrażeń!

Zalety zdrowotne morsowania:

  1. Zwiększenie odporności organizmu będziemy zahartowani i odporni na infekcje.
  2. Poprawa wydolności układu sercowo – naczyniowego znacznie poszerzają się naczynia oraz żyły przez co poprawia się krążenie.
  3. Pozytywny wpływ na skórę staje się bardziej ożywiona oraz efektywniej pozbywa się toksyn.
  4. Wpływ na neurotransmitery (dopamina, adrenalina) dobre samopoczucie, motywacja do działania oraz pozytywne nastawienie do życia.
  5. Walka z kontuzjami regeneracja i zmniejszenie dolegliwości bólowych, związanych ze stanem zapalnym/nadwyrężeniem. 

Zaczynamy od krótkiej rozgrzewki np.: bieg truchtem, rozciąganie, inne ćwiczenia aerobowe typu pajacyki itp. Po krótkiej rozgrzewce, każdy początkujący Mors, powinien przebywać w wodzie nie dłużej, jak 5 minut. Samo wejście do wody powinno być dynamiczne, aby nie tracić czasu na nieumyślne wychładzanie organizmu. Zaleca się, aby poziom wody sięgał do granic sutków lub pach. Ręce powinny znajdować się na głowie, aby ich przypadkowo nie zanurzyć.

Przeciwwskazania: choroby kardiologiczno – naczyniowe, epilepsja. Należy pamiętać również, że przed każdą kąpielą niewskazane jest spożywanie alkoholu, środków odurzających, kofeiny oraz innych substancji, które mogą powodować zwiększenie przepływu krwi.