Moi Drodzy!
W Sklepie pod Ślężą przy ul. Jagiellońskiej 7 w Sulistrowicach, w Barze u Marka przy ul. Chrobrego 16 i w Sklepie Ślężańskim w Sobótce ul. Świdnicka 7A, zostawiłam Petycję skierowaną do Starostwa Powiatowego wraz listą poparcia do podpisu przez nas wszystkich: naszych mieszkańców i gości, turystów, sympatyków Sulistrowic, którzy chcą bezpiecznie przemieszczać się po naszym siole.
 
Zawalczymy o chodnik, który Najpiękniejsza Wieś 2021 r. bezwzględnie potrzebuje.
 
Powstała petycja online w sprawie chodnika. Dzięki temu więcej osób dowie się o akcji oraz podpiszą ją osoby, które nie mają możliwość podpisania w Sulistrowicach. Udostępnijcie linka na swoim fb, razem damy radę! ????
 
 
Staramy się o chodnik wyłożony kostką brukową, który będzie rozpoczynał się od kościoła, poboczem wzdłuż alei 140-letnich lip do ryneczku, dalej wzdłuż całej ulicy Chrobrego do samego Zalewu Sulistrowickiego.
Natomiast drugi trakt pieszy od sklepu w stronę Przełęczy Sulistrowickiej niech będzie w postaci utwardzonego pobocza, zalanego asfaltem.
Dlaczego w tą stronę tylko utwardzone pobocze? Bo mierzymy siły na zamiary. Starostwo może odrzucić naszą petycję, bo koszt chodnika brukowanego przez całą wieś od Przełęczy Sulistrowickiej do Zalewu, to koszt ponad 3 mln zł!!! 
Takie są realia… 
Im więcej zbierzemy podpisów, tym większa będzie siła rażenia.
 
Zbieramy podpisy do 14 lutego 2022 i wysyłamy petycję do Starostwa Powiatowego.
 
To jest nasz czas i wykorzystajmy go maksymalnie.
 
Pozdrawiam wszystkich wspierających, Alicja Krupa – sołtys Sulistrowic
 
Mieszkańcy i Sympatycy Sulistrowic!
Zachęcam do zgłaszania do Krajowej Mapy Zagrożeń przypadków przekraczania prędkości na ul. Jagiellońskiej i Chrobrego, niewłaściwej infrastruktury drogowej, czy złej organizacji ruchu drogowego w naszej wsi.
To nam pomoże w poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach i będzie dodatkowym argumentem w podjęciu decyzji przez Burmistrza Gminy i Starostę Powiatowego w budowie chodnika i bezpiecznego pobocza w Sulistrowicach.
Petycję w sprawie chodnika w okresie od 18 stycznia do 14 lutego poparło 727 osób: 511 drogą elektroniczną, 216 – na listach udostępnionych w Sklepie pod Ślężą, w Barze u Marka i Sklepie Ślężańskim w Sobótce.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli petycję!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 
 
POLICJA.PL
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa