W sobotni andrzejkowy wieczór odbyło się uroczyste otwarcie sali w świetlicy w Sulistrowicach, która dawniej była salą gimnastyczną przy szkole podstawowej. Dotychczasowy stan pomieszczenia był opłakany. Ze ścian odpadał zawilgocony tynk. Obecnie jest to wielofunkcyjna sala multimedialna w wystroju loftowym. Na uroczystości otwarcia swoją obecnością zaszczycili nas pan Mirosław Jarosz – Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka oraz pan Marek Juraszek – nasz Radny Miasta i Gminy Sobótka.
A wszystko zawdzięczamy zaangażowaniu naszych mieszkańców. Od połowy sierpnia 2019 r., niemal w każdą sobotę Sulistrowiczanie (dorośli i dzieci) wraz z wolontariuszami z PZU poświęcali swój cenny, wolny czas na odnowienie miejsca, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom Sulistrowic; skuwali stare tynki ze ścian 50-metrowego pomieszczenia oraz z zapałem czyścili pomieszczenie po każdym etapie remontu. A było co sprzątać! Prawie tonę gruzu należało wynieść wiadrami do podstawionego kontenera. Następnie specjalistyczna firma przeprowadziła zabieg piaskowania ścian, dębowych stropów, zabytkowych drzwi w sali oraz kamiennej posadzki w holu świetlicy. Wyrzucany pod ciśnieniem piasek spowodował, że cały budynek wyglądał jak po burzy piaskowej… To było duże wyzwanie, żeby uporać się z wszędzie zalegającym pyłem. Potem była wymiana instalacji elektrycznej, malowanie kaloryferów, zakładanie re-gipsów, malowanie ścian, montaż wywietrzników zapewniających cyrkulację powietrza w dotąd zawilgoconym pomieszczeniu, montaż oświetlenia, projektora i głośników.
Po remoncie sala nabrała unikalnego klimatu. Mieszkańcy spędzili andrzejkowy wieczór w cudownej atmosferze, jednocześnie planując kolejne spotkania: świąteczne kolędowanie, sylwester, zajęcia fittness, kursy tańca, warsztaty.

Z całego serca dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w tym zadaniu. Wyszło pięknie! 

pozdrawiam, Alicja Krupa – sołys Sulistrowic

Zapraszam do galerii zdjęć z metamorfozy tego klimatycznego miejsca.