ŚLĘŻAŃSKA ANDALUZJA – KOCERT FLAMENCO W SULISTROWICACH

„Szczepimy się z KGW”

Tradycją Sulistrowic stały się wakacyjne koncerty. 21 sierpnia 2021 r., w sobotnie, pogodne popołudnie, odbył się niezapomniany koncert w gorących rytmach prosto z Hiszpanii. Przebywając w Sulistrowicach, przeżyliśmy muzyczną podróż w słonecznej Andaluzji – krainie flamenco.

Licznie przybyli goście koncertu dumnie nosili ubiory i dodatki nawiązujące do folkloru Romów andaluzyjskich. Panie ubrały długie spódnice, bransolety, wachlarze i kwiaty we włosach, natomiast panowie – białe koszule, czarne spodnie, kapelusze.

Oprócz genialnego koncertu wirtuozów gitary, skrzypiec i kontrabasu, zobaczyliśmy energetyczny taniec flamenco. Wystąpili artyści goszczący w rodzinnych Sulistrowicach: Marcin Sidor (skrzypce) i Kamil Pawłowski (kontrabas) oraz sława muzyki flamenco – Miguel Czachowski (gitara).  Muzycy zagrali ogółem 10 utworów. Tańce flamenco wykonały Magdalena Sajko i Marzena Gwadera.

Oprawę kwiatową przygotowała pani Zofia Kożuszek wraz z panią Agnieszką Goldwasser. Dopełnieniem scenerii były flagi sulistrowickie i oryginalna flaga Królestwa Hiszpanii.

Po zakończeniu koncertu odbyły się warsztaty tańca flamenco. Na uczestników czekały także atrakcje kulinarne, przygotowane przez panią Łucję Fabian z cukierni „U Łucji”: gazpacho – zupa z Andaluzji, ciasta nawiązujące do cukiernictwa andaluzyjskiego, w tym orzechowe ciasteczka – specjał tamtego regionu. Do takiego menu pasowało tylko wino, które zaoferowała winnica „Czarna stodoła” pana Jakuba Górskiego z Tąpadeł.

W godzinach od 15.00 do 20.00 mieliśmy możliwość zaszczepienia się w mobilnym punkcie szczepień z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. Impreza była przez cały czas ochraniana przez Policję z Sobótki.

Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Sulistrowicach ze wsparciem pani Jolanty Popińskiej.

Koncert został sfinansowany z dotacji przyznanej KGW z Narodowego Programu Szczepień. Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Patronat: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej oraz Muzeum Ślężańskie.

Zdjęcia wykonali Sławek Mniedło oraz Alicja Krupa

https://photos.app.goo.gl/XxmcoT2Jd7FSzoiYA