Nasza wieś pięknieje w oczach. Każdego dnia przybywają kolejne świąteczne dekoracje, wyeksponowane zarówno na głównych ulicach, jak i w zakątkach naszej wsi.

Inspiracją stały się wysokiej jakości donice, które 8 listopada br., w hojnym darze otrzymaliśmy z fabryki Jelenia Plast z Jeleniej Góry. Jako sołectwo dostaliśmy wielką, zapakowaną paletę różnej wielkości i kształtów donic wraz ze skrzyniami ogrodowymi i wózkami pod donice, łącznie 218 sztuk podarunków! Intencją ofiarodawcy była poprawa estetyki naszej wsi. Donice zostały rozdane przede wszystkim osobom mieszkającym przy głównych ulicach: Jagiellońskiej i Chrobrego. Dla pozostałych chętnych też wystarczyło. Mamy jeszcze kilka egzemplarzy do podarowania, więc zapraszam do ich zabrania i udekorowania obejścia domu w świąteczne ozdoby, a w okresie letnim w kwitnące oazy.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałomyślnym ofiarodawcom za tak cenny podarunek!

Oprócz doniczkowych kompozycji w Sulistrowicach pojawiły się skrzaty i uśmiechnięte bałwanki. Pomysłodawczynią i wykonawcą tych uroczych ozdób jest pani Zofia Kożuszek z silnym wsparciem pana Jerzego Kożuszka. Można je zobaczyć na ulicy Jagiellońskiej (rynek i przystanek autobusowy), Letniej, Spokojnej, Liskowej i Lipcowej. 

Zachęcamy do wykonania kolejnych pomysłowych ozdób z użyciem naturalnych materiałów i ozdób.

W załączeniu galeria dekoracji, które już zdobią naszą wyjątkową wieś.