Mamy zabudowę biblioteczną!

23 sierpnia 2022 r. dotarły do świetlicy w Sulistrowicach długo wyczekiwane meble biblioteczne Kupiliśmy je z funduszy naszego Koła Gospodyń Wiejskich. To przestronne szafy z Ikea, o wartości 5.300 zł – spory koszt. Wynegocjowałam bezpłatny transport. Zrezygnowaliśmy z ich montażu, bo był zbyt kosztowny. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na wydarzenie integracyjne.

Składanie szaf okazało się czasochłonne i trwało dwa kolejne wieczory. W dniach 30-31.sierpnia, przez prawie 6 godzin, 12 Wspaniałych skręciło wszystkie elementy 6 szaf i pomalowało kaloryfer. Dzieci otrzymały atrakcyjne miejsce na zajęcia świetlicowe. Mamy sporą kolekcję książek i gier planszowych, które po trzech latach remontu, teraz będą dosłownie dostępne na wyciągnięcie ręki. Planujemy uzupełnić kolekcję o kolejne perełki.

To była ostatnia okazja zostawić swój wymierny wkład dla naszej społeczności: dzieci i dorosłych. W świetlicy pozostała tylko kosmetyka pomieszczeń i dekoracje.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim pomocnikom tej szlachetnej akcji: Kasi Dubrownik i Jurkowi Kwiatkowskiemu, Teresie Trynieckiej,

Zbyszkowi Dąbskiemu, Agnieszce, Kacprowi i Pawłowi Świstak, Andrzejowi Tarczyńskiemu, Kacprowi Maćkowskiemu, Leonowi, Julianowi i Matthiasowi Neubert.

Projekt mebli wykonała Klaudia Morawiec, a zakupy zrobiły Alicja Krupa z Anną Fedyk.