POSPRZĄTAJMY SULISTROWICE, PÓKI TRAWA NIE PRZEROŚNIE ŚMIECI.
 
Odwołujemy sprzątanie 2 kwietnia (sobota). Zasypało wieś śniegiem….
Przeprowadzimy akcję, w drugiej połowie kwietnia, jak będzie ciepło, a śmieci nie będą przymrożone do gleby 😉
 
Tradycyjnie, jak co roku w naszej Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska 2021 roku, zróbmy wiosenne sprzątanie! Pozbierajmy plastiki, puszki, resztki pobudowlane i papiery zalegające na naszych łąkach, drogach, boisku, a przede wszystkim w rowach. Powiadomcie o akcji swoich sąsiadów! Dajcie przykład naszym dzieciom. Niech będą wrażliwe na czyste środowisko naturalne.
Jeśli to możliwe, to proszę użyć swoich worków na śmieci (obojętnie jakich) i rozpocząć zbieranie w okolicy swojego domostwa. Jak kto nie ma, to na boisku w sobotę od 10.00 do 10.30 będę rozdawać 120-litrowe worki i lateksowe rękawiczki. Jak komuś nie pasuje termin sprzątania, to może znajdzie dla siebie inny dogodny czas na pozbieranie symbolicznego worka śmieci.
Najgorsza sytuacja jest na plaży i przy ul. Wypoczynkowej do wylotu na ul. Jutrzenki, na ul. Jagiellońskiej od Powitajki w stronę wsi.
Wyznaczam cztery punkty składowania worków z odpadami, które odbierze Hadlux:
  • ul. Jagiellońska 2, (przy szlabanie na boisko);
  • ul. Jagiellońska 18, skrzyżowanie z ul. Krótką (przed bramą na podjeździe);
  • ul. Aroniowa, skrzyżowanie z ul. Jeżynową (na skwerze);
  • ul. Wypoczynkowa, skrzyżowanie z ul. Plażową (przy głazach);
Dla uzmysłowienia tego, co zalega obok nas, informuję, że czas rozkładu poniższych odpadów wynosi: – butelka PET – od 100 do 1000 lat – torba z tworzywa sztucznego – ok. 400 lat – papierek po cukierku – ok. 450 lat – pielucha – ok. 450 lat – puszka – do 10 lat – aluminiowa puszka – do 200 lat Więcej https://noweko.pl/czas-rozkladu-tworzyw-sztucznych…/