Wiosenne porządki Sulistrowic zaliczone! Serdecznie dziękuję naszym Mieszkańcom i Gościom z Ukrainy oraz drużynie harcerek, którą ściągnęła do pomocy nasza harcerka – Helenka Hodera.
Śmieci w tym roku było znacznie mniej niż w poprzednich latach. Skoro mieszkańcy dbają o wieś, to i obcym niezręcznie jest śmiecić. W tym roku wśród śmieciowych rarytasów znalazły się zużyta gaśnica i nienaruszona jeszcze z akcyzą półlitrówka wódki 😁
Oprócz zbierania odpadów prześwietliliśmy drzewa i krzewy na boisku, które były mocno zarośnięte. Zamieciona została muszla koncertowa z podestem. Oczyszczone z chwastów zostało mini boisko do kosza (szkoda, że młodzieży korzystającej z tego obiektu nie chciało się wyczyścić posadzki… będziemy o tym pamiętać 🤨).
Równolegle w świetlicy prowadzone były prace porządkowe po remoncie magazynku. Cały nasz sołecki dobytek z magazynku jest mocno zakurzony. Trzeba też posortować wyposażenie. Część rzeczy nie nadaje się do użytku. Tutaj nie byliśmy w stanie dokończyć prac porządkowych. W czwartek o 18.00 dokończymy sprzątanie i układanie.
Ukłony dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas dla naszej sulistrowickiej społeczności 🥰❤️❤️
 
Mieszkańcy Sulistrowic!
POSPRZĄTAJMY SULISTROWICE, PÓKI TRAWA NIE PRZEROŚNIE ŚMIECI.
23 kwietnia (sobota) od godz. 10.00 do 12.00 spotkajmy się na naszych sulistrowickich drogach i rowach.
Mam worki i rękawice. Od 10.00 będę rozdawać je na boisku.
Tradycyjnie, jak co roku w naszej Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska 2021 roku, zróbmy wiosenne sprzątanie! Pozbierajmy plastiki, puszki, resztki pobudowlane i papiery zalegające na naszych łąkach, drogach, boisku, a przede wszystkim w rowach.
Powiadomcie o akcji swoich sąsiadów! Dajcie przykład naszym dzieciom. Niech będą wrażliwe na czyste środowisko naturalne.
Jeśli to możliwe, to proszę użyć swoich worków na śmieci (obojętnie jakich) i rozpocząć zbieranie w okolicy swojego domostwa. Jak kto nie ma, to na boisku w sobotę od 10.00 do 11.00 będę rozdawać 120-litrowe worki i lateksowe rękawiczki. Jak komuś nie pasuje termin sprzątania, to może znajdzie dla siebie inny dogodny czas na pozbieranie symbolicznego worka śmieci.
Najgorsza sytuacja jest na plaży i przy ul. Wypoczynkowej do wylotu na ul. Jutrzenki, na ul. Jagiellońskiej od Powitajki w stronę wsi.
Wyznaczam cztery punkty składowania worków z odpadami, które odbierze Hadlux:
ul. Jagiellońska 2, (przy szlabanie na boisko);
ul. Jagiellońska 18, skrzyżowanie z ul. Krótką (przed bramą na podjeździe);
ul. Aroniowa, skrzyżowanie z ul. Jeżynową (na skwerze);
ul. Wypoczynkowa, skrzyżowanie z ul. Plażową (przy głazach);
Dla uzmysłowienia tego, co zalega obok nas, informuję, że czas rozkładu poniższych odpadów wynosi:
– butelka PET – od 100 do 1000 lat
– torba z tworzywa sztucznego – ok. 400 lat
– papierek po cukierku – ok. 450 lat
– pielucha – ok. 450 lat
– puszka – do 10 lat
– aluminiowa puszka – do 200 lat
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Zatem piękna pogoda w sobotę będzie nam sprzyjać, żeby zebrać odpady zalegające przy naszych drogach.