Z radością informuję, że nasz akwen został wybrany na unikatowe w skali Dolnego Śląska łowisko pstrąga tęczowego!

Po gruntownym remoncie zbiornika zalewu stworzyły się optymalne warunki bytowe dla tej szlachetnej ryby, która żywi się owadami, a nie jak karpiowate, żerujące w mule. 

22 maja 2020 r. dokonano zarybienia zalewu pstrągiem tęczowym z hodowli Ośrodka Zarybieniowego PZW w Szczodrem. PZW z Wrocławia wpuściło około 300 kg pstrągów o masie ok. 1 kg i kilka sztuk „medalowych”, czyli ryb powyżej 3 kg masy ciała. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim, którzy wzięli udział w zarybieniu: Panu Burmistrzowi Sobótki, Władzom Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Kołu PZW we Wrocławiu i Sobótce, Strażnikom SSR i pracownikom OZ PZW w Szczodrem. Cała operacja została udokumentowana na profilu facebook’owym łowiska:

https://www.facebook.com/Zalew-Sulistrowicki-%C5%82owisko-specjalne-PZW-Okr%C4%99g-we-Wroc%C5%82awiu-102540968137635/

Oprócz połowów z brzegu, będzie możliwość łowienia z jednoosobowego środka pływającego typu „bellyboat”. Liczba dystrybuowanych zezwoleń jednodniowych na połów z brzegu nie może przekroczyć 36 sztuk (30 sztuk dla łowiących z brzegu i 6 sztuk dla połowu ze środka pływającego typu „bellyboat”). Dozwolone jest zabranie z łowiska tylko 2 sztuk ryb (pstrągów tęczowych, jazi lub obu gatunków łącznie).

Przed nami z pewnością wiele wyzwań. Największym będzie zabezpieczenie łowiska przed nielegalnym wędkowaniem lub zaborem ryb. Od tej pory łowisko będzie pod specjalnym nadzorem zawodowej umundurowanej i uzbrojonej straży oraz społecznych patroli PZW.  

Poniżej przedstawiam regulamin korzystania z łowiska specjalnego: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/55/wiadomosci/205509/pliki/regulamin_lowiska_specjalnego_sulistrowice.pdf

AK