7 marca odbył się niezwykle energetyczny koncert z udziałem Mateusza Kwapienia – dyplomowanego akordeonisty oraz Janusza „Yano” Wawrzały – wokalisty i multiinstrumentalisty, a zarazem naszego nowego sąsiada z ul. Jutrzenki w Sulistrowicach. W romantycznym nastroju, przy świecach, wysłuchaliśmy utworów i piosenek, począwszy od klasyki, poprzez bałkańskie klimaty do własnych kompozycji.

     Na zakończenie muzycy zaprezentowali porywającą piosenkę swojego zespołu „Vratch” p.t. „Gwiezdny Patrol”. Niektórym do dzisiaj brzmi w uszach ta niezapomniana melodia…. 

Na wydarzenie kulturalne przybyło około 60 osób. Zgodnie z sugestią, Panie zaprezentowały się w pięknych strojach, wpinając we włosy różę lub zakładając kapelusz. Przyniosły ze sobą do wspólnego biesiadowania wspaniałe ciasta, sałatki i przekąski. Do dyspozycji była cała paleta napojów oraz grzaniec.  Na zakończenie spotkania wszystkie Panie otrzymały drobne upominki w postaci kosmetyków Tołpy, podarowanych przez panią Irenę z Wrocławia i kalendarza, autorstwa Grzegorza Mieczkowskiego, grafika i mieszkańca Sulistrowic z ul. Pięknej.

Serdecznie dziękuję wspaniałym Muzykom za wykonany koncert, Paniom za przygotowany poczęstunek, sponsorom za upominki i pani Zosi Kożuszek za to, że zainicjowała całe wydarzenie.

Sołtyska Alicja z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sulistrowicach i Stowarzyszeniem Sulistrowice.