3 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów i uczestników konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2022”, organizowanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku zwycięzcą zostało Międzygórze – malownicza wieś w stylu tyrolskim, zwana Małą Szwajcarią.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Józefa w Międzygórzu, następnie odbył się spacer z przewodnikiem po Międzygórzu. Potem na zaproszonych gości czekał bufet kawowy w hotelu „Alpejski Dwór” i kontynuowaliśmy zwiedzanie sołectwa. Gala wręczenia nagród miała miejsce po południu, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. Było powitanie gości, bankiet, wystąpienia organizatorów i występy artystyczne oraz wręczenie nagród w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” i „Najpiękniejsza Dolnośląska Wieś 2022”.

Sulistrowice reprezentowała 8-osobowa delegacja: mieszkańcy Sulistrowic z sołtysem – Alicją Krupa oraz burmistrz Miasta i Gminy Sobótka – pan Mirosław Jarosz. Dzięki uprzejmości pana Artura Szachnowskiego – właścicielowi kompleksu wypoczynkowego nad Zalewem Sulistrowickim – SuliCamp, mogliśmy całą sulistrowicką grupą dojechać na uroczystość. Pan Szachnowski bezpłatnie użyczył nam swojego 9-osobowego busa wraz z kierowcą – panem Arturem, który okazał się naszym przewodnikiem po Międzygórzu i Bystrzycy, fotografem i opiekunem.

W uroczystym finale gali, całą grupą przekazaliśmy zwycięzcom konkursu przechodnie trofeum „Złotego Koguta” oraz upominki złożone z lokalnych specjałów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i laureatom!

Zdjęcia: Marzena Łuczak, Artur Lis, Alicja Krupa, Maciej Sergel .