O poranku, 15 sierpnia 2020 r. na naszej plaży zgromadzili się Grażyny i Janusze z całej Polski . Pływali, jeździli rowerami i biegali, ubrani w stylowe atrybuty amatorów sportu: skarpety, klapki, reklamówki z Biedronki, dmuchane skrzydełka, kółka, żyrafy i różowe flamingi. Do pokonania był dystans około 23 km, to 1/8 prestiżowego dystansu Ironman. Całą imprezę zorganizowała Fundacja „Aktywni Ślężanie” z niesamowitą Moniką Jackowicz na czele.

Fundacja „Potrafię Pomóc” przygotowała imprezę towarzyszącą z atrakcjami dla dzieci (bańki, maty, dmuchańce). Wydarzenie było również okazją do organizacji zbiórki charytatywnej na rzecz budowy pierwszego w Polsce Centrum Diagnostyczno – Terapeutycznego Chorób Rzadkich, które Fundacja „Potrafię Pomóc” otworzy we Wrocławiu jesienią tego roku.

W tym roku startowało pięć teamów łączących osobę z niepełnosprawnością i pełnosprawną. Jednym z nich jest Jacek Marciniak, wicemistrz Polski w triathlonie i uczestnik triathlonowych Mistrzostw Świata w RPA. W czasie zawodów nad Zalewem Sulistrowickim wcielił się w rolę przewodnika zawodnika z niepełnosprawnością wzroku – Andreya Tikhonova. Wspólnie wywalczyli zwycięstwo wśród tandemów.

Nasze Sulistrowice reprezentowało dwóch mieszkańców: Matthias Neubert i Piotr Szwedowski. Obaj Panowie dołączyli do zawodów totalnie spontanicznie….. przyszli tylko się poprzyglądać rywalizacji 😉

Matthias okazał się najlepszym pływakiem w swojej grupie i zajął 6 miejsce w triathlonie na niemal 200 zawodników (2 w swojej kategorii wiekowej)! Piotr z przygodami, bo do wody wskoczył, jak jego grupa już dopływała do „grzybka” i pomimo problemów z wydolnością swojego organizmu, szczęśliwie dotarł do mety na 97 pozycji (30 w swojej kategorii wiekowej).

https://wyniki.datasport.pl/results3217/

Gratulujemy Panom odwagi, determinacji, wspaniałej kondycji!

W triathlonie jest też możliwość uczestnictwa w sztafecie. W przyszłym roku planujemy zorganizować takie zespoły, złożone z Sulistrowiczan. Jeden będzie pływać, jeden jeździć na rowerze, a ostatni pobiegnie. Jest już zdeklarowana grupa żeńska!

Wydarzenie sportowe było nagrywane przez TVP, TVN i Polsat oraz zostanie opisane w poczytnych gazetach i portalach informacyjnych.

Nasza wieś została zaprezentowana w całej Polsce.

Duma sulistrowicka: Matthias i Piotr 🙂
Matthias płynie pierwszy 🙂

https://teleexpress.tvp.pl/49424948/triathlon-dla-januszy-i-grazyn