Najstarsi mieszkańcy Sulistrowic mówią, że nigdy wcześniej tak pięknie nie było w ten świąteczny czas!

5 grudnia 2020 r., o godz. 10.00, 15-osobowy zespół niezawodnych mieszkańców fantastycznie udekorował świątecznymi ozdobami ryneczek – serce naszej wsi. Drewniane skrzaty zostały ozdobione przez Kacperka Fedyka i sołtyskę. Drewno pochodzi z wycinki nadmiernie rozrośniętych konarów, gdy robiliśmy nasadzenia drzewek ozdobnych na boisku.

W trakcie akcji dekorowania ryneczku była okazja nauki stworzenia skrzata świątecznego i kompozycji bożonarodzeniowych w donicach.

W tym samym czasie w nowo wyremontowanej łazience świetlicowej zostały zaolejowane, świeżo osadzone drzwi. Pozostaje nam jedynie sprzątanie po remoncie….

Wyjątkową oprawę świąteczną też można zobaczyć w saloniku dębowym przy ulicy Nowej. Stworzyli ją Państwo Zofia i Jerzy Kożuszkowie. Natomiast przy rozwidleniu dróg ul. B. Chrobrego, obok świetlicy, został ustawiony olbrzymi wianek bożonarodzeniowy. Zbudowała go Pani Alice Prak. Most nad Potokiem Sulistrowickim udekorowała Pani Ewa Sterc. Świąteczną oprawę otrzymała od pani Ewy Duzinkiewicz nasza Powitajka Sulistrowicka, a przy ul. Lipcowej przycupnęła niesamowita orkiestra świąteczna wraz z fantastycznymi biało-czerwonymi dekoracjami. Każdego dnia pojawiają się kolejne niespodzianki na głównych i bocznych ulicach Sulistrowic. 

12 grudnia na naszym ryneczku została ustawiona 4-metrowa choinka. W prezencie dla wsi świerka podarowali Państwo Sachse. 4-metrowego iglaka przewieźli i ustawili panowie Krzysztof Krupa i Jarek Balski. Natomiast pani Joanna Neubert z dziećmi, ze wsparciem Pań, które czekały na pana „Wozibułę”, ubrała drzewko. Wśród dekoracji wyróżniają się anioły, które z opakowań po remoncie łazienki, raptem w ciągu 2 dni (!!!) wykonała pani Zofia Kołt. Po drugiej stronie ulicy, pani Agnieszka Kisielewska skomponowała i ustawiła 6 świątecznych bukietów. Jest pięknie! ????

AK

olejowanie i dekorowanie w skrzaty i bukiety świąteczne
ustawienie choinki bożonarodzeniowej w rynku