Dobre wieści ze wsi!

Z radością informuję, że z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych z deklaracji z 2023 roku, na konto Stowarzyszenia Sulistrowice wpłynęło 6.710,31 zł.  Swój procent ofiarowało 51 osób. Z całego serca dziękujemy ofiarodawcom!

Darowiznę przeznaczymy na zakup porządnego defibrylatora AED, który na terenie świetlicy będzie zawsze dostępny dla każdego, jako pierwsza pomoc na wypadek problemów z układem sercowo-naczyniowym.

Z przekazanych przez FSMM środków, Stowarzyszenie Sulistrowice kupiło na rzecz naszej sulistrowickiej społeczności: defibrylator AED iPAD, szafkę na AED na klucz z alarmem dźwiękowym i świetlnym, dzwonek bezprzewodowy, tablice informacyjne AED, ciśnieniomierz naramienny, wiatraki podłogowe – 2 szt., nagrzewnice – 2 szt. i środki czystości.
Urządzenie AED zabezpieczone w skrzynce z alarmem dźwiękowym i świetlnym będzie dostępne w holu świetlicy wiejskiej przy ul. Chrobrego 2A. Tablice informacyjne zostaną odpowiednio rozlokowane na terenie wsi. Zostanie również przeprowadzone szkolenie, jak używać AED. Zrobi to nasza straż pożarna. Mają u siebie fantoma i atrapę defibrylatora.
Jeszcze raz dziękuję Dobrodziejom za podarowany procent swojego podatku💞

Przypomnę, że za darowiznę z zeszłego roku w kwocie 2.989,98 zł z wkładem własnym Stowarzyszenia 560,02 zł, kupiliśmy 50 budek lęgowych i 50 domków dla owadów, które zostały rozdane mieszkańcom wsi i rozmieszczone na terenie całego naszego sołectwa. Więcej ptaków to mniej robactwa i ślimaków  i radość z ich podziwiania i słuchania.

 

W tym roku również będzie można ofiarować 1,5% na rzecz rozwoju Sulistrowic.

W pozycji nr 137 (Nr KRS) zeznania podatkowego należy wpisać „0000270261”, w pozycji nr 138 wpisać kwotę 1,5%, a w pozycji nr 139 (cel szczegółowy 1%) będzie konieczny dopisek „Sulistrowice 9651”.

 

Pieniądze wpływają do Fundacji Młodych, bo ma status organizacji pożytku publicznego, a oni przelewają naszą kasę na konto Stowarzyszenia Sulistrowice. Środki w całości przeznaczone są na nasze sołeckie potrzeby.

W holu świetlicy można zabrać ze sobą wizytówki z informacją, jak rozliczyć PIT i wspomóc rozwój Sulistrowic.