Zakończyły się niezwykle kreatywne warsztaty z makramy. Spotkania odbyły się w czterech terminach:

4 luty, 25 luty, 11 marca, 13 maja (sobota) w godz.16.00-20.00, w naszej świetlicy.

Spotkania zostały podzielone na III moduły:

I- lampiony na świeczkę lub ciasteczka

II- kompozycja na patyku, z węzłem żebrowym, wyplatane na stojąco

III – kwietniki i łapacze snów na kole

Makrama znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka, wystarczą nam nasze ręce.
Swoja przygodę rozpoczęłyśmy od zrobienia klimatycznego lampionu w stylu boho przy wykorzystaniu słoja, który może posłużyć wymiennie jako pojemnik na słodycze lub różne drobiazgi.
Na pierwszym spotkaniu nauczyłyśmy się splotu podstawowego, który w przyszłości przyda nam się w bardziej zaawansowanych pracach makramowych. Na zajęciach dziewczęta pracowały ze sznurkiem skręcanym w naturalnym kolorze. Potem było tylko trudniej, pojawił się węzeł żebrowy i wyplatanie diamentów. Panie z uporem opanowały trudne zawiłości sznurkowych zaplotów  😊

Zajęcia poprowadziła Ewa Sterc – naczelna makramiarka Sulistrowic. Ewa zorganizowała i kupiła wszystko, co potrzebne na nasze warsztaty 😊 Dziękujemy Ewuś 🌹 W spotkaniach wzięło udział 18 mieszkanek wsi.

Wszystkie potrzebne materiały były dostępne na miejscu. Akcesoria (sznurki, drążki, słoje, koła, koraliki i wieszaki) zostały w całości sfinansowane ze środków KGW w Sulistrowicach.