Jakaś kumulacja nastąpiła przy świetlicy!!!
19 września 2023 r. została wymieniona na nową skrzynka elektryczna. Stara już nie była sprawna, pamiętała jeszcze lata 50-te… Z tamtych lat pochodziło też ogrodzenie wokół świetlicy. Przeżarte rdzą słupki i siatka wymagały niezwłocznej wymiany.
Mieszkańcy wsi usunęli całe skorodowane ogrodzenie, przerośnięte kilkunastoletnimi krzewami. Wszystkie krzewy zostały pocięte, a zrębki wykorzystane na ściółkę pod rośliny. Zostały przesadzone krzewy hortensji bukietowych, żeby ochronić je przed zadeptaniem podczas montażu nowego ogrodzenia. Prace trwały do kilku późnych nocy, żeby zdążyć przed montażem ogrodzenia. Na dodatek, nasz mieszkaniec – pan Łukasz Orłowski, arborysta – leśnik wyciął świerka srebrnego, o obwodzie 175 cm i wysokości około 15 metrów, który groził powaleniem. Świerk rósł na skarpie nad drogą wjazdową na teren świetlicy. Drzewo od dwóch lat usychało i było porażone szkodnikiem. W każdej chwili mogło runąć na wjazd do świetlicy, jednocześnie tarasując główne skrzyżowanie Sulistrowic. Umiejętności pana Łukasza są imponujące. Co za odwaga!
21 września rozpoczęły się prace montażowe panelowego ogrodzenia. Zostało ustawione antracytowe, panelowe ogrodzenie z bramką wejściową, które komponuje się z otoczenie budynku i ogrodu.
Poniżej zdjęcia jak było – w trakcie – jak jest.