Ryneczek odświeżony! Krzewy róż i zioła zostały przycięte, podlane i zasilone nawozem, skalniak odchwaszczony, salonik z ławką umyty i zamieciony, tablica informacyjna oczyszczona ze starych ogłoszeń, drobne śmieci wyzbierane, worek w koszu wymieniony, krzewy w świetlicowym ogrodzie przycięte. Było sporo pracy, ale silną grupą szybko poszło nam sprzątanie. Dziękuję za wsparcie: Tereni, Alice, Anastazji, Kubie, Misi, Kasi, Ani A., Ani M., Mirce i Zuzi oraz Adamowi 🌹
 
Teraz nie będzie wstydu przed światową transmisją z Tour de Pologne, który będzie przebiegać przez całą ulicę Jagiellońską w Sulistrowicach 1 sierpnia 2023 w godzinach 12.00 -14.00.
 
Uwaga!
Prosimy nie podrzucać śmieci z gospodarstw domowych do koszy, które zostały ustawione przy ławkach w saloniku dębowym przy ul. Nowej i w rynku. To są kosze tylko na śmieci po przekąskach i napojach.
Mieszkańcy sami dbają o te miejsca i nie mają zamiaru zbierać worków z odpadami cwaniaków, którzy nie płacą za wywóz odpadów! Turystów, wynajmujących domy letniskowe proszę poinformować o obowiązujących u nas zasadach.
Proszę uszanować tutejszy porządek.
Informacja dla właścicieli domków letniskowych, wykorzystywanych do celów rekreacyjno-wypoczynkowych – ryczałt roczny za odpady:
• opłata za selektywne zbieranie odpadów – 206,19 zł
• za nieselektywne odpady – 618,57 zł
Kto jeszcze w Urzędzie Gminy nie zgłosił tzw. deklaracji śmieciowej, proszony jest o dopełnienie tego obowiązku. Podrzucanie śmieci sąsiadom lub w rowach, czy lasach będzie przez nas napiętnowanie.
 
Jeszcze raz podkreślam, że miejsca publiczne w naszej wsi są pielęgnowane WYŁĄCZNIE PRZEZ MIESZKAŃCÓW SULISTROWIC ZA NASZE PIENIĄDZE. Tutaj żadne służby gminne nie zrobią porządku. Proszę uszanować naszą pracę i nie śmiecić. Warto też podejść z sekatorem i łopatką, jak widać przerośnięte rośliny ozdobne i mieć swój wkład w wizerunku naszej uroczej wioski…. 😊
 
Dziękujemy panu Witoldowi za nawiercenie otworów oraz umocowanie tablicy magnetycznej w bibliotece i lustra w holu. Pan Witek otrzymał fachową asystę Kasi i Sylwii. Nasze wyposażenie po generalnym remoncie świetlicy wraca na swoje miejsca.
 
Na „Wieczorek we wtorek” pani Mieczysława przyniosła przepiękną makramę, którą sama wyplotła i podarowała naszej świetlicy. Makrama od razu została powieszona w bibliotece. Wspaniale komponuje się z frontami szaf. Dziękujemy 🌹
Jeszcze trochę kosmetyki i będzie jak w domu.
 
W uzupełnieniu dodam, że umiejętności pani Mieci, jak również pozostałych 15 uczestniczek zostały zdobyte podczas warsztatów z makramy poprowadzonych w trzech modułach przez Ewę Sterc 🥰
Nasi liczni rękodzielnicy potrafią wyplatać cuda z wikliny, lepić w glinie ceramikę, rzeźbić w drewnie i gipsie, budować domki dla owadów, wyplatać makramy, tańczyć latino i flamenco, zbierać i przetwarzać lecznicze zioła, grać na multance, prawidłowo trenować nordic walking. Jesienią odbędą się unikatowe warsztaty tradycji kulinarnych.
Kto wie, co jeszcze ciekawego wymyślą Lokalesi w naszej świetlicy czy terenie zielonym sołectwa???