Posprzątajmy naszą wieś w Dzień Ziemi – 22 kwietnia (sobota) od godziny 10.00 do 12.00.

To już stało się tradycją naszego sołectwa, że od 6 lat na wiosnę robimy generalne sprzątanie terenów ogólnodostępnych (placów zabaw, rowów, traktów pieszych we wsi i przyległym lesie). Zbieramy plastiki, puszki, resztki pobudowlane i papiery zalegające na naszych łąkach, drogach, boisku, a przede wszystkim w rowach. Z gminy otrzymaliśmy do sprzątania zestaw worków 120-litrowych i rękawiczki lateksowe.

Wprawdzie sprzątanie zostało zaplanowane w sobotę, to już od czwartku trwało generalne pucowanie Sulistrowic. Daszki tablic informacyjnych w rynku zostały pomalowane, posadzki: przystanku autobusowego, wiaty na boisku i placyku do kosza zostały wyplewione, gałęzie przycięte i zebrane, kretowiska wyrównane, najgłębsze dziury na ul. Krótkiej i Długiej zacementowane lub zasypane, a odpady pozbierane. Nawet te w Zalewie Sulistrowickim zostały wyłowione i zapakowane do utylizacji! W akcji wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Wsparciem był zastęp naszych harcerzy.

Niektórzy mieszkańcy jeszcze do późnego wieczora chodzili po lesie w poszukiwaniu śmieci 😉 

Zostały wyznaczone cztery punkty składowania worków z odpadami, które odebrał Hadlux:

  • Jagiellońska 2, (przy szlabanie na boisko);
  • Jagiellońska 18, skrzyżowanie z ul. Krótką (przed bramą na podjeździe);
  • Aroniowa, skrzyżowanie z ul. Jeżynową (na skwerze);
  • Wypoczynkowa, skrzyżowanie z ul. Plażową (przy głazach);

W tym roku, na Dzień Ziemi Gmina Sobótka zorganizowała konkurs dla sołectw za najlepsze posprzątanie wsi. Dla sołectwa, które zbierze największą ilość odpadów czeka niespodzianka! – DRZEWO do posadzenia razem z okolicznościową tabliczką.

Powiadomcie o akcji swoich sąsiadów! Dajcie przykład naszym dzieciom. Niech będą wrażliwe na czyste środowisko naturalne. Jeśli komuś nie pasuje termin sprzątania, to może znajdzie dla siebie inny dogodny czas na pozbieranie symbolicznego worka śmieci.

Z wiosennymi pozdrowieniami, Alicja Krupa – sołtyska Sulistrowic