HO HO HO! Mikołajki w Sulistrowicach  🎅🏻🧑🏻‍🎄🤶🏻

W sobotnie popołudnie, 2.12.2023r. odbyła się Zabawa Mikołajkowa w naszej sulistrowickiej świetlicy. Początek spotkania rozpoczął się od animacji i warsztatów przygotowanych przez panią Agatę ze „Ślężańskich Skrzatów”. Zabawy integracyjne z chustą Klanzy zachęciły dzieci do wspólnej zabawy. Kolejną atrakcją były warsztaty. Dzieci wraz z dorosłymi tworzyły świąteczne wianki i włóczkowe aniołki. Atmosfera w świetlicy była bajkowa, dzieci ubrane w czapki mikołajkowe, część dorosłych przebranych w świąteczne postacie, komponowały się z pięknie przystrojonymi salami. 🦄🤠

Głównym punktem zabawy było przybycie Mikołaja, który mimo zasp i mrozu dotarł do świetlicy, aby obdarować 49 dzieci upominkami przygotowanymi przez pracowite Elfy. W trakcie zabawy nie zabrakło smakołyków przyniesionych przez dorosłych. Pyszne ciasta, fikuśne babeczki, owoce, cukierki, czekolady, napoje i soki dodawały każdemu sił do zabawy i stanowiły słodki przerywnik między atrakcjami wieczoru. A dalszych niespodzianek było wiele: wspólne tworzenie papierowego łańcucha na choinkę (według dzieci miał z 200 m!), wspólny taniec z Mikołajem, zabawy z liną, modyfikowana gra w murarza oraz zabawa z krzesłami przy muzyce. Na odpoczynek dzieci obejrzały animowany film pod tytułem „Święty Mikołaj dla wszystkich”. Zabawa Mikołajkowa zakończyła się po godz. 20.00, następnie uczynne Elfy zrobiły w świetlicy wstępne porządki. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w realizację zabawy, darczyńcom słodkości, upominków, prac plastycznych, dla młodzieży za kręcenie waty i uprażenie popcornu.

Zabawę mikołajkową zorganizowała Anna Fedyk ze wsparciem grupy SuliMam. Impreza została sfinansowana z funduszu sołeckiego, środków z KGW w Sulistrowicach, dotacji RCKS oraz darowizn mieszkańców wsi.

Autorką artykułu jest Anna Fedyk.